Eureka Technology Park
Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego

W piątek, 11 marca 2011 r. o godzinie 11.00 w Dąbrowie koło Poznania odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę realizowanego przez Eureka Technology Park Sp. z o. o., Parku Naukowo-Technologicznego.

Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, powiatu poznańskiego, Miasta Poznania, Gminy Dopiewo, a także środowisk akademickich oraz regionalnego biznesu.

Celem Parku Naukowo-Technologicznego jest stworzenie innowacyjnego środowiska rozwoju dla przedsiębiorstw - atrakcyjnej lokalizacji, gdzie przedsiębiorstwa znajdą nie tylko siedzibę, ale także kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa technologicznego, biznesowego i marketingowego, finansowania oraz transferu wiedzy. Aby to osiągnąć, chcemy stworzyć platformę współpracy podmiotów zlokalizowanych w Parku z jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz sektorem nauki, co w efekcie przyczyni się także do wzmocnienia potencjału konkurencyjnego całej Wielkopolski. Dla zainteresowanych firm w ofercie Parku znajdą się lokale biurowe z pełnym dostępem do infrastruktury umożliwiającej prowadzenie badań oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań. Eureka Technology Park to z pewnością nieszablonowe rozwiązanie koncentrujące kompleksową ofertę proinnowacyjną w jednym miejscu i nie lada szansa dla początkujących przedsiębiorców na zrealizowanie swoich nowatorskich pomysłów.